Trilobite

Trilobite® je značka motocyklového oblečení a doplňků vyvinutých v České republice zvláště pro extrémní podmínky za použití high-tech materiálů. Vývojový tým Trilobite důkladně promýšlí každý detail, který na oblečení najdete. Výrobky Trilobite® by měly být první volbou pro jezdce, kteří chtějí sloučit nejvyšší pohodlí s funkčností a bezpečím. Toto jsou hlavní rysy, na které se v Trilobite zaměřují. Revolučně vysoká kvalita přírodních vláken Kevlar® by DuPont™, ze kterých je tvořena podšívka, poskytuje ochranu proti zraněním při případném pádu. 

Kompletní nabídku moto oblečení Trilobite si můžete prohlédnout na našem eshopu nebo navštivte webové stránky www.trilobitemoto.com.

Jak vybrat správnou velikost jeans Trilobite?

Pokud jste si oblíbili nákupy na internetu a přeplněné obchody nejsou nic pro vás, poradíme vám, jak si pohodlně koupíte kalhoty i online. Mnoho lidí nesnáší zkoušení v kabince, na nákupy nemá v týdnu čas a víkendy nechce trávit v nákupních centrech. Máme pro vás návod, jak na to. U nás se nejvíce setkáváme s uvedením pouze jedné číselné velikosti kalhot, která udává obvod pasu, např. 36. Je to dáno tím, že se velikost konfekce dělí na standardní (32), prodlouženou (34) a zkrácenou (30). Jestli toto označení znáte, jednoduše vyberte motocyklové kalhoty ve stené velikosti vašich běžných jeansů. Máte-li tedy u běžných volnočasových jeansů velikost např. 34, vybírejte motocyklové kalhoty se stejným obvodem pasu 34 ve standardní, prodloužené nebo zkrácené velikosti. Pokud ho neznáte, pokračujte ve čtení tohoto článku... 

Prakticky existují dva způsoby, jak zjistit správnou velikost kalhot přímo pro Vás. 

1) Přeměřením velikosti pasu kalhot (klidně i vašich běžných konfekčních jeans jako např. Levis, Mustang, Diesel, atp.)

Rozměry uvedené ve velikostních tabulkách Trilobite odpovídají skutečným rozměrům výrobku v „klidovém“ stavu, tedy ne na osobě. Pro představu to vypadá tak, že nějaké svoje kalhoty vybalíte, položíte na stůl a v daných místech výrobek změříte ideálně pomocí krejčovského metru. Výsledný naměřený rozměr potom s max 5% odchylkou odpovídá rozměru uvedeném ve velikostní tabulce pro konkrétní místo/zónu na výrobku jako je třeba pas či boky. Pokud rozměry uvedené ve velikostní tabulce porovnáte s rozměry, které naměříte na svých běžných kalhotách, které vám padnou, získáte tak velikost, která vám s největší pravděpodobností bude sedět.

Velikostní tabulky dle rozměrů oblečení produktu najdete KE STAŽENÍ ZDE.

 

2) Přeměřením velikosti pasu osoby, nikoliv výrobku

Správnou velikost kalhot můžete určit i pomocí skutečných rozměrů vaší postavy. Stačí, abyste se pomocí krejčovského metru správně změřili v konkrétních místech. V reálu to vypadá tak, že pro výběr správné velikosti kalhot se nejprve změříte v pase (cca 10 cm pod pupíkem). Naměřený rozměr poté porovnáte s tabulkou uvedenou níže, nikoli s velikostní tabulkou výrobku z botu 1) !!! 

Např. obvod vašeho pasu je 100 cm. Kdybyste podle těchto rozměrů určovali velikost z velikostních tabulek produktů (viz. bod 1), získali byste velikost cca 3x větší než skutečně potřebujete!!! 

Pokud chcete při výběru správné velikosti postupovat způsobem, kdy změříte rozměry svojí postavy, vycházejte z HODNOT TABULKY ZDE

Na co si dát ještě pozor? 

Je nutné mít na paměti, že výrobky jako jsou džíny jsou vyrobené ź přírodních vláken a jejich úpletů. Vlivem nošení, kdy se v namáhaných oblastech úplet různě natahuje dojde přirozenému povolení úpletu a laicky řečeno se pak džíny „vytahají“ a jsou pocitově třeba i o velikost větší. Po opětovném vyprání se úplet a jeho vlákna opět vrátí do původního stavu a velikost džínů pak odpovídá původnímu stavu. Laicky řečeno se opět „srazí“ na původní velikost. Toto je přirozená vlastnost oblečení vyrobeného z přírodních vláken (džínové kalhoty, bavlněná trika,…).

Dále je dobré se při výběru oblečení zaměřit na složení výrobku. Pokud výrobek, respektive jeho složení nebo materiálový úplet obsahuje pružná vlákna známá pod názvy elastan, lycra, spandex atd., je velmi pravděpodobné, že vámi zvolená velikost výrobku bude stejná jako u výrobku bez příměsi pružných vláken, nicméně skutečné rozměry výrobku budou pravděpodobně o něco menší. Představte si, že nosíte džíny bez příměsi elastických vláken od své oblíbené značky (Levi’s, Wrangler,…) ve velikosti 34. Pokud byste od stejného výrobce zvolili ty samé kalhoty s příměsí pružných vláken, pravděpodobně vám bude nejlépe vyhovovat také velikost 34, ale při měření skutečných rozměrů v klidovém stavu se budou jevit menší. Faktem je, že příměs 1-2% pružných vláken v úpletu, ze kterého je výrobek ušitý, mu zajišťuje roztažnost v namáhaných oblastech v řádu 10 – 15%. Těmito oblastmi se nejvíce rozumí pas, boky a kolena.

Vybíráte-li kalhoty se stretchovým materiálem kolem pasu, pamatujte na to, že po obléknutí se kalhot v pase rozšiřují až o 13%. Z toho vyplývá jedno doporučení: Jestliže pro určení správné velikosti zvolíte přeměření běžných kalhot (viz. bod 1 nahoře), počítejte s pružným materiálem a objednávejte velikost o 13% menší! Př. Vaše běžné jeans mají v pase 53,5 cm, objednejte si velikost 36. Pas neaktivním stretchem 46 cm se roztáhne na 53,5 cm.

 

Další příklady 

MARCEL, 40 let, 172 cm, 100 kg

Nadváha a pivní břicho. Má v pase 106 cm ( 53 cm = 42 inch ), obléká kalhoty všech značek včetně Trilobite vel. 36. I přes to, že dané kalhoty při neoblečeném měření mají pouhých 92 cm (46 cm = 36 inch). Marcel nosí rád kalhoty v pase na těsno.

HYNEK, 35 let, 175 cm, 95 kg

Postava spokojeného managera s pozůstatky pivního bříška. Má v pase 100 cm ( 50 cm = 39 inch ), obléká kalhoty všech značek včetně Trilobite vel. 34. I přes to, že dané kalhoty při neoblečeném měření mají pouhých 88 cm (44 cm = 34,5 inch). Hynek nosí rád kalhoty v pase trochu volnější.

V případě, že stále tápete s výběrem správné velikosti, obraťte se prosím na zákaznickou podporu Bikers Crown nebo za námi přijeďte na prodejny, kde vám rádi poradíme.

 

Více z této kategorie: « Macna FOX »

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it