Užívat si jízdu a být zároveň zodpovědný k přírodě se nevylučuje

Značka Trilobite® si dala za cíl změnit konvenční způsob výroby motocyklového oblečení. Zatímco v odvětví sportovního oblečení je dnes používání recyklovaných materiálů při výrobě oděvů běžné, zejména pak v technickém oblečení pro lyžaře a snowboardisty, v odvětví motocyklového oblečení se jedná o ojedinělý přístup. Trilobite® je pravděpodobně jedna z prvních značek motocyklového oblečení, která při výrobě používá recyklované materiály. A není náhodou, že tuto technologii použili u současně nejžádanějšího modelu motocyklových jeans Trilobite 661 Parado. Ale čtěte dál...

Proč by vás to mělo zajímat a jak to vlastně funguje?

Výzkumy odhalují, že v oceánu se dnes vyskytuje až 170 milionů tun plastu! Používání odpadu jako suroviny pro výrobu oblečení umožňuje minimalizovat využívání přírodních zdrojů. Přestože je značka Trilobite® představitelem technického a funkčního motocyklového oblečení, stále má na paměti důležitost čistého životního prostředí, což ji staví opět několik kroků před konkurenční výrobce. 

Používání recyklované bavlny přispívá ke snížení použití nové (panenské) bavlny, a tím je eliminována spotřeba vody, tvorba CO2 a další dopady spojené s produkcí bavlny. Průmyslová bavlna a bavlna z vyřazeného oblečení se nejprve rozemele, čímž vznikne surovina, která se zpracovává na přízi a následně se přemění na recyklovanou bavlnu. Kromě této recyklované bavlny používá Trilobite® také recyklovaný polyester, čímž pomáhá odstraňování plastových lahví a dalších nežádoucích plastů vylovených z oceánu. Sesbíráním 70 láhví získáváme 1 kg recyklovaného polyesteru. V průměru 14 lahví shromážděných z oceánu vydá na výrobu podšívky jedné bundy Trilobite®. Kromě toho se při výrobě šetří i energie, protože spotřeba energie při výrobě recyklovaného polyesteru je daleko nižší než spotřeba při výrobě nerecyklovaného. Konkrétně je na výrobu recyklovaného polyesteru vyžadováno až o 53% méně energie.

jeansplanet

 

Malý náhled do životního cyklu oblečení 

Mnoho lidí třídí a recykluje papír, plasty a ostatní odpad, ale málo lidí zodpovědně recykluje textilie. Džíny jsou vyráběny většinou ze zdánlivě čisté přírodní bavlny. Tato žíznivá rostlina je závislá na úrodné půdě, intenzivním zavlažování, postřiku pesticidy a na slunečném klimatu, jinak se jí prostě nedaří. Jedny "průměrné" džíny spotřebují během svého životního cyklu až 3,78 litru vody. 70% tohoto množství vody je spotřebováno právě při samotném pěstování bavlny. Většina textilií je vyrobena z umělých vláken, které se rozkládají na nebezpečný odpad, když se válejí na skládce. Životní prostředí nemůže udržet tempo, které udává módní svět neustálou rotací módního oblečení, měnících se trendů apod. To samozřejmě iniciuje nepřijatelné plýtvání přírodními zdroji. 

Recyklace džínoviny a dalších textilií představuje způsob, jak vyřešit plýtvání přírodních zdrojů během lineárního životního cyklu oblečení. Trilobite® spolupracuje s výrobci džínoviny, kteří vyvíjí inovativní způsoby recyklace staré džínoviny do nových oděvů. Staré oděvy z džínoviny jsou rozebrány na jednotlivá vlákna a znovu rozdrceny do surové bavlny, tedy do stejného stavu jako tomu bylo na začátku výroby původního oblečení. Toto bavlněné vlákno se pak smíchá s novou (panenskou) bavlnou, aby byla zajištěna dostatečná pevnost v tahu. Odstraněním procesu pěstování bavlny se na džíny vyrobené s příměsí alespoň 15% recyklované bavlny ušetří tolik vody, kolik spotřebuje celý výrobní proces.

Tak co říkáte? Tenhle přístup a záměr se musí zamlouvat každému... Značka Trilobite® zkrátka chce být šetrnější k naší planetě a tímto krokem se definitivně řadí mezi světovou elitu. Dá se očekávat, že i ostatní výrobci budou v tomto trendu pokračovat, neboť nápady vznikající z dílny Trilobite® bývají poslední roky opravdu revoluční. 


Kevlarové džíny na motorku Trilobite Parado Recycled blue

Cena: 5.390,- Kč

Do eshopu


Dámské kevlarové džíny na moto Trilobite Parado Recycled blue

Cena: 5.390,- Kč

Do eshopu

 

Kompletní nabídku výrobků Trilobite® si můžete
prohlédnout na oficiálním webu www.trilobitemoto.com
nebo na eshopu Bikers Crown


Trilobite® - motorcycle jeans
 je značka motocyklového oblečení a doplňků vyvinutých v České republice za použití high-tech materiálů. Vývojový tým Trilobite důkladně promýšlí každý detail, který na oblečení najdete. Výrobky Trilobite® by měly být první volbou pro jezdce, kteří chtějí sloučit nejvyšší pohodlí s funkčností a bezpečím. Toto jsou hlavní rysy, na které se v Trilobite zaměřují. Revolučně vysoká kvalita aramidového vlákna jako Kevlar® by DuPont™, ze kterých je tvořena podšívka, poskytuje ochranu proti zranění při případném pádu. Oblečení Trilobite je navíc vybaveno vysoce kvalitními certifikovanými chrániči.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it