Trilobite Agnox - stručně o jejich vzniku a vývoji

Motocyklové džíny Agnox z dílny Trilobite a pohled do zákulisí...aneb jak to celé vzniklo a co je to ten Trilobitex? Značka Trilobite už na trhu není žádným nováčkem a uplynulo již pár sezón od chvíle, kdy Bikers Crown představil vůbec první džíny pod značkou Trilobite- model Parado, který je však stále jednou z nejpopulárnějších záležitostí v tomhle segmentu trhu. Jak plynul čas, přišla i potřeba a chuť to celé zlepšit a posunout zase o krok dál. V našem týmu v Bikers Crown jsme téměř všichni zarytí motorkáři, není proto divu, že to co si sami vyrobíme, taky náležitě otestujeme v praxi a zařadíme do své výbavy pro motorkáře.

No a jak vznikl ten Agnox?

To jsme takhle s klukama vyrazili koncem léta na víkend na Slovensko do Tater, většina z nás si na cestu oblékla Parado džíny. Byla to pohoda, skvěle padnou, poskytnou notnou dávku komfortu, větrají, vše jak má být při pohodové jízdě. V neděli ale už od rána šíleně chc... totiž pršelo a vůbec to nevypadalo, že by mělo přestat. No a my jsme museli v tomhle plní nadšení vyrazit domů. Samozřejmě jsme s sebou neměli žádný nepromoky, jak už to bývá, když je potřebuješ, takže jsme po asi 6 hodinách jízdy ve vydatném dešti dojeli domů od pasu dolu krásně vykoupaný. V tu chvíli jsme věděli, co potřebujeme, co chybí motorkáři, když chce jet stylově oblečenej v džínách a nenechat se zaskočit lehčí letní sprškou nebo slejvákem jak hrom. Potřebujeme nepromokavý, komfortní, bezpečný kalhoty, ale takový aby pořád vypadaly jako džíny.

Jak to uděláme? Pokusy typu „tepláky“ a další odepínatelný membrány uvnitř kalhot, další zbytečný zipy, další vrstvy navíc, toho jsme se radši vyvarovali. To už by pak nebylo to, co chceme, totiž stylový džíny, ale maximálně tak pytel na hady. Nebylo tedy jiné logické cesty než všechny výhody skloubit do jednoho materiálu, to je jediná správná cesta pro vývojový tým Trilobite. No a pak už to šlo ráz na ráz, cesta za výrobcem materiálu, hodiny diskusí, slepé uličky, nesčetné množství testů, vzorků, pokusů, hodně cestování za největším výrobcem látek v Koreji, cesty do Číny, pak zase zpátky do laboratoře ve Dvoře Králové nad Labem a nazpátek do Koreje. Protože se napoprvé nepodařilo najít tu správnou cestu, stálo nás to téměř 2 roky vývoje pořád dokola, no a nakonec se z toho vyklubal hodně povedenej materiál, kterej vypadal, že bude fungovat. Takže rychle do továrny a chtěli jsme co nejdřív první prototyp Agnoxů (tenkrát to jméno ještě neměly). A co design a střih? Zeptali jsme se sami sebe, proč měnit něco, co funguje a lidem se to líbí. Vzali jsme si tedy v tomto ohledu inspiraci v původním Paradu. Při vývojové fázi jsme narazili na nemálo technických a technologických překážek, jak už to u vývoje bývá. Jenže, kdo nezkouší, nesnaží se, nehledá řešení a vzdá to, moc toho nevytvoří. Takže jsme si jako „vždy“ poradili a na světě byla finální verze kalhot, v tu dobu první nepromokavý, oděruvzdorný, ochranný motocyklový džíny – to vše v jednom materiálu se strukturou sandwiche a my jsme je ještě „teplý“ přivezli do Kolína nad Rýnem na Intermot 2014. Lidi to tam nepobírali, koukali na nás s velkým údivem, ale všem se ten nápad, to provedení a celý výrobek moc zamlouvaly. Po dlouhých měsících čekání kvůli velmi technicky náročné výrobě se potom od května 2015 začaly prodávat. I když to vůbec nejsou levný kalhoty, motorkáři vědí, proč do takovýhle věci investují. Tyhle kalhoty jsou minimálně stejně dobrý a v lecčem dokonce lepší než touringový kalhoty z cordury od prémiových značek. V první řadě svým vzhledem, pohodlím a funkčností. Možná byste to na první pohled neřekli, a to je oč tu běží, ale Agnoxy jsou minimálně stejně funkční jako 3-vrstvý kalhoty z cordury s membránou. No a ten vzhled, kompaktnost a pohodlí, to ať si už každý domyslí sám... To, že k Agnoxům ve standardu dostanete set prémiových chráničů boků a kolen od Forcefieldu, to je pro nás samozřejmost.

TRILOBITEX, co je to po technické stránce?

To je materiál, který je na Agnoxech použitý v inkrimonovaných zónách, tj. v oblasti kolen, boků a zadní strany stehen. Zbytek kalhot je v podstatě ze stejného materiálu s tím rozdílem, že už tam není aramidové vlákno (Všechny Trilobite výrobky používají výhradně aramidová vlákna Kevlar by DuPont. ), a to z jednoduchého důvodu. Je totiž technicky nemožné, abyste se při pádu odřeli na určitých částech těla, proto, tam ta aramidová vlákna nedáváme, oni jsou v neposlední řadě totiž hrozně drahá a zvyšují hmotnost výrobku. Nenašly jsme odpověď na otázku, proč tam ten Kevlar dávat, když by tam tam nenašel své uplatnění a vyšponoval by jak cenu tak hmotnost výrobku?...

Trilobitex je složen ze čtyřech přímo na sebe laminovaných vrstev. Vrchní vrstva je 11.5 uncový denim ošetřený speciální hydrofóbní úpravou odpuzující vodu, barvený přírodním indigem, který z toho celého dělá džíny. Hned pod ním je originální Kevlar od DuPontu o váze 220g, který jezdce chrání proti oděru, pod ním je pak speciální nano memmbrána s hodnotami voděodolnosti a prodyšnosti 10.000mm/10.000 g/m2/24h, která zajistí, to že dojedete do cíle v suchu a taky to, že se nebudete cítit, jako zabalení v igelitovém pytli, protože to díky ní při zachování voděodolnosti krásně dýcha. Říká se jí nano membrána z toho důvodu, že v sobě má průduchy, jejichž velikost se měří v řádu nanometrů, pro představu tloušťka vlasu je řádově několik desítek mikrometrů, tj asi 1000x tlustší než průduch v membráně. No a tyto průduchy jsou ještě menší, než je molekula vody, tudíž se voda nedostane skrz membránu, ale vzduch ano. Úplně vespod je pak síťovina, proto aby Agnoxy byly hodně příjemné na tělo. Mezi jednotlivými vrstvami není díky jejich přímé laminaci žádná vzduchová kapsa nebo prostor, kde by se mohla zachytit voda. Celé to pak dohromady dává fungující celek – TRILOBITEX – materiál, který jsme si nechali patentovat. Vymyslet jméno pro ten materiál byla už jen třešnička na dortu. Říkali jsme si, musí to být něco originálního, možná něco, co hned lidem řekne, o co se jedná. Nakonec to ale vyhrál Trilobitex, je to přeci první vlastní materiál od TRILOBITE a bezpochyby je tak trochu TEXtilní...prostě TRILOBITEX!

Pár zajímavostí o kalhotách AGNOX v číslech

  • Materiály na Agnox vyrábíme po sériích v rolích o šířce 130 cm, dlouhé 4 km
  • Na výrobu jedněch kalhot Agnox spotřebujeme 300 metrů nitě.
  • Na jedny kalhoty spotřebujeme 15 m voděodolné pásky na švy.
  • Než k nám do ČR doputuje materiál v podobě již finálního výrobku Agnox, urazí bezmála 20.000 km. Cestuje z továrny na materiál do továrny, kde se z něho pak šijí kalhoty. Putuje lodí po moři a část cesty zvládá v letadle.
  • Na výrobu motocyklových kalhot Agnox používáme komponenty od 10 různých dodavatelů, ze 3 zemí světa.

Trilobite Aramid Fashion team
Jan Mareš

 

Technické parametry Agnox najdete v článku: Nejlepší model značky Trilobite skladem!Prohlédněte si kompletní nabídku TRILOBITE na našem eshopu!

VELIKOSTNÍ TABULKY VŠECH MODELŮ KALHOT TRILOBITTE NAJDTE NA TOMTO ODKAZE.

Mnohem více informací o jeans Trilobite najdete na oficiálních webových stránkách www.trilobitemoto.com.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it