Recyklované moto jeans Trilobite® 661 Parado

Českou značku kevlarového (aramidového) motooblečení - Trilobite® Premium Aramid Fashion není mezi motorkáři nutné více představovat, neboť se již několik let řadí mezi nejžádanější značku motocyklového oblečení nejen v ČR, ale i v okolních státech Evropy. Každý rok přichází s novými inovacemi a inteligentnějšími materiály. Těm z vás, kteří "oblékají" Trilobite určitě neuniklo, že v jejich nabídce nechybí ani pravděpodobně první motocyklové jeans vyrobeny z recyklovaného denimu. A není náhodou, že tuto technologii použili u současně nejžádanějšího modelu motocyklových jeans Trilobite 661 Parado.

Recyklovaný model Parado je vyrobený z polyesteru, který je získán z pet lahví vylovených v oceánu. Značka Trilobite® si dala za cíl změnit konvenční způsob výroby motocyklového oblečení a být tak šetrnější k naší planetě. Tímto krokem se definitivně zařadila mezi světovou elitu a dá se očekávat, že i ostatní výrobci budou v tomto trendu pokračovat, neboť nápady vznikající z dílny Trilobite® bývají poslední roky opravdu revoluční. 

Recyklovaný model Trilobite® Parado Recycled je nabízen v pánském i dámském provedení, v klasické i prodloužené délce. A že stojí o stovku víc než klasická Parada? Vďyť je to pro dobrou věc... A rovněž dáváte výrobci Trilobite® jasný impuls v tomto směru nadále pokračovat.

Recyklované kevlarové motocyklové jeans Trilobite® 661 Parado Recycled
můžete zakoupit na prodejnách nebo eshopu Bikers Crown ZDE

Cílem značky Trilobite® Premium Aramid Fashion je vyrábět motocyklové oblečení ze 100% recyklovaných materiálů. Používání recyklované bavlny přispívá ke snížení použití nové (panenské) bavlny, a tím je eliminována spotřeba vody, tvorba CO2 a další dopady spojené s produkcí bavlny. Průmyslová bavlna a bavlna z vyřazeného oblečení se nejprve rozemele, čímž vznikne surovina, která se zpracovává na přízi a následně se přemění na recyklovanou bavlnu. Kromě této recyklované bavlny používá Trilobite také recyklovaný polyester, čímž pomáhá odstraňování plastových lahví a dalších nežádoucích plastů vylovených z oceánu. Sesbíráním 70 láhví získáváme 1 kg recyklovaného polyesteru. V průměru 14 lahví shromážděných z oceánu vydá na výrobu podšívky jedné bundy Trilobite®. Kromě toho se při výrobě šetří i energie, protože spotřeba energie při výrobě recyklovaného polyesteru je daleko nižší než spotřeba při výrobě nerecyklovaného. Konkrétně je na výrobu recyklovaného polyesteru vyžadováno až o 53% méně energie.

jeansplanet

 

Recyklace džínoviny a dalších textilií představuje způsob, jak vyřešit plýtvání přírodních zdrojů během lineárního životního cyklu oblečení. Trilobite® spolupracuje s výrobci džínoviny, kteří vyvíjí inovativní způsoby recyklace staré džínoviny do nových oděvů. Staré oděvy z džínoviny jsou rozebrány na jednotlivá vlákna a znovu rozdrceny do surové bavlny, tedy do stejného stavu jako tomu bylo na začátku výroby původního oblečení. Toto bavlněné vlákno se pak smíchá s novou (panenskou) bavlnou, aby byla zajištěna dostatečná pevnost v tahu. Odstraněním procesu pěstování bavlny se na džíny vyrobené s příměsí alespoň 15% recyklované bavlny ušetří tolik vody, kolik spotřebuje celý výrobní proces.

jeansplanet

Kompletní nabídku výrobků Trilobite® si můžete prohlédnout na oficiálním webu www.trilobitemoto.com nebo na eshopu Bikers Crown

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it