Produktové školení tlumičů Hyperpro

Na konci března proběhlo na naší centrále produktové školení holandské značky Hyperpro. Na školení byla představena hlavní nabídka produktů Hyperpro, do které patří pružiny do vidlic, zadní pružiny, kombi kity, zadní tlumiče, tlumiče řízení, streetboxy, snižovací a zvyšovací kity. Cílem školení bylo dozvědět se o přednostech jednotlivých produktů Hyperpro a důležitosti správně nastaveného podvozku motocyklu.

Součástí školení bylo i vysvětlení rozdílu mezi progresivními pružinami a lineárními. Progresivní zlepšují jízdní vlastnosti a stabilitu motocyklu při všech typech náročnosti použití a zatížení jezdcem. Progresivita těchto pružin zabezpečuje, že drobné silniční nerovnosti jsou vnímané jemně vinutou částí pružiny a velké nerovnosti tou hustší vinutou částí. Tento efekt se dobře projevuje i při brzdném účinku. Lineární jsou využívány hlavně na okruhy a proto je Hyperpro vyrábí pouze pro racing motocykly. Vinutí je rovnoměrné po celé délce a v závislosti na hustotě vinutí jsou určené pro použití na konkrétní zátěž.

Další velice zajímavá část prezentace byla věnována tlumičům řízení. Díky oleji, který je neustále udržován pod tlakem v nádobce umístěné přímo na tlumiči, nedochází k nežádoucí vůli tlumení v nejnamáhanějších úsecích. Na tlumiči řízení se dá přednastavit 24 poloh tuhosti. Správné nastavení pomáhá eliminovat nárazy do řidítek a zvýšit bezpečnost a ovladatelnost vaší motorky. Efektivně kontrolují nepříjemné vlnění v zatáčkách a snižují riziko ztráty kontroly nad motocyklem. Z počátku byly montážní kity pro tlumiče řízení vyráběny z oceli, ale poté se přešlo na hliníkové součástky upravované na CNC strojích přímo v dílně Hyperpro.

Společnost Hyperpro byla založena v roce 1992 a mezi její hlavní sortiment patří tlumiče, tlumiče řízení, přední a zadní pružiny a kity pro snížení nebo zvýšení motorky. Je to čistě holandská společnost dodávající své výrobky po celém světě. Své výrobky vymýšlejí a montují sami. Žádná součástka nepochází z jiné země. Každým rokem firma rozšiřuje svou nabídku o nové výrobky pro nejnovější motocykly.

Hyperpro v roce 1992 založil Hans Rinner s cílem zlepšit pružící schopnosti motorek. Rozhodl se nahradit standardní pružiny na Kawasaki Z1000 progresivními. V té době měla motorka problém – kvůli vysokému výkonu byla její konstrukce náchylná k praskání. Progresivní pružiny Hyperpro tento problém kompletně vyřešily. Novináři byli změnou nadšeni a publikovali o ní článek v několika motocyklových magazínech.. a tím to vše začalo. Po několika měsících se informace o výrobcích Hyperpro dostala do Japonska a díky vysoké poptávce se prvním importérem Hyperpro produktů stala japonská firma Active. 


Jsme připraveni poskytnout všem našim zákazníkům zajímavé informace o tlumičích HYPERPRO. Navštivte nás na našich prodejnách nebo volejte zákaznickou linku 493 030 830.

Více informací o produktech Hyperpro včetně servisních manuálů najdete na: 
www.hyperpro.com

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it