NOVINKA: Nexx X.D1 - pokračování!

Jelikož jste projevili velký zájem o článek NOVNIKA: Nexx X.D1 skladem! , přinášíme vám detailnější rozbor této portugalské novinky, která je určena pro opravdové cestovatele a zkušenější motorkáře. Pro ty z vás, kteří jste všímavější a zajímáte se o dění na Adventure scéně, jistě neutekl fakt že celokarbonová X.D jednička je téměř totožná s novinkou od firmy Touratech - helmou Aventuro. Výrobce Nexx totiž pracoval na vývoji této novinky právě ve spolupráci se společnosti Touratech.

Nexx X.D1 má toto označení proto, že Nexx používá písmenko X u většiny modelů, vycházející ze spojení dvou XX na konci slova značky a písmenko D znamená DUAL SPORT. DUAL SPORT proto, že z této helmy jdou sestavit tři plnohodnotné varianty helem.

Nové stránky Nexx spuštěny. Najdete zde manuály, videa, oficiální prodejce,... Najdete je na adrese: 
www.helmy-nexx.cz

STREET: připravena pro rychlejší přejezdy po dálnici, s plexi a bez kšiltu vypadá jako velmi povedená integrální helma, u které není při vyšší rychlosti vyvíjen větší tlak na krční páteř. U běžných Enduro helem bývá časově náročnější demontáž slunečního štítku a tak tomu spousta jezdců nevěnuje pozornost. Výsledkem může být právě více namáhaná krční páteř. U helmy Nexx je díky novému rychloupínacímu systému demontáž kšiltu otázkou pár vteřin. Bez nářadí. Nespornou výhodou je určitě velmi oblíbená sluneční clona. Ovládací mechanizmus clony je navržen tak aby byl jednoduše a plynule ovládán v rukavicích a disponuje aretačními body, které garantují stabilní otevřenou nebo zavřenou polohu i v případě jízdy terénem. aerodynamický rámeček okolo štěrbiny a ovládaní clony je navrženo tak, aby zabránilo průniku vody do vnitřku helmy.

ENDURO : v této podobě, univerzální klasická enduro helma, která má plexi a sluneční kšilt, který určitě najde uplatnění při jízdě například mezi tunely. Po celé Evropě je spousta rychlocest I. třídy, které jsou propojeny množstvím tunelů, kde opětovné zasouvaní a vysouvání sluneční clony může někomu vadit. Řeší také náhle potkání slunečních paprsků za zatáčkou nebo v odpoledních hodinách, kdy již není potřeba sluneční clona pro trvalé polední a denní světlo, ale jen kšilt pro zapadající slunce..atd

OFF ROAD: pro opravdový a dálkový adventure na prašných cestách, šotolinách nebo písečných cestách je nezbytná mutace helmy na OFF ROAD level. Tedy s použitím motokrosových MX brýlí, které lépe zabraňují pronikání prachu do očí, jelikož je většina z nich vybavena pěnovým molitanem po celém obvodu okraje brýlí, tak aby těsně přilnuli k obličeji jezdce. Při jízdě v náročnějším OFF ROAD terénu je málokdy nezbytné, aby jezdec řídil motocykl ve stupačkách a ne v sedě. Dochází tak k větší fyzické námaze jezdce a tím i větší potřeba více dýchat. Sundáním plexi a použití MX brýlí zásadně můžete ovlivnit přístup vzduchu do vaší helmy. U společnosti Nexx zašli ještě dál a vybavují X.D1 vyměnitelným zcela prodyšnou bradovou ventilací v ceně helmy.

Hlavní charakteristika X.D1

- 3 kompozitová aerodynamická skořepina (carbon, kevlar, fiberglass)
- 2 velikosti skořepin
- připravené pro Pinclock
- CoolMax vnitřní vložka
- Panoramic Eye Port – široké zorné pole
- pásek zapínání s dvojtým D kroužkem
- 3D hebká antialergenní vystýlka
- lícnice s bezpečnostní páskou
- připravené pro X-COM-NEXX Intercom systém
- 80% zatmavená vnitřní sluneční clona
- PC Lexan plexi s prvky proti zamlžení a Super Lock systémem
- plexi se zapuštěným otvorem pro Pinlock systém
- aerodynamický systém ventilace – 2 vstupy, 4 výstupy
- Night Vision – reflexní prvky
- bradový deflektor a ventilace
- připravené pro akční kameru na vrchu a stranách helmy
- ergonomický systém vystýlky – umožňuje perfektní úpravu pro různé tvary hlavy a tváře
- speciální tvar brady ke zmírnění zranění hrudníku při nehodě
- Peak Extensor – prodloužený vrchni kšilt
- homologace: ECE/22-05, DOT a NBR-7471:2001
- 1400 g Street verze
- 1500 g Dual verze


PŘÍSLUŠENSTVÍ V CENĚ HELMY :

ERGO PADDING SYSTEM - kompletní sada samolepících pěnových částí, kterou si domodelujete vnitřní výstelku helmy, přesně podle Vaší lebky.. jedině tak perfektně padne na vaši hlavu...jízda s ní bude nejpohodlnější

Vyměnitelná bočnice helmy pro použití podložky brýlí s QUICK STRAP systémem (brýle, které nemají pásek přes celý obvod helmy, ale pouze na stranách )

Vyměnitelná bradová ventilace pro OFF ROAD verzi helmy

Podložka pro montáž sportovní kamery na vrchní a obě boční části helem... možnost třech pozic kamery

 

Nástavec na protisluneční kšilt

Funkční cestovní obal na plexi štít a všechny doplňky k nové X.D1.

 

Mnohem více videí a návodů najdete na stránkách www.helmy-nexx.cz

 

V současné době nabízíme model X.D1 ve dvou barevných variantách - white/black a black/dark grey.

X.D1 VOYAGER - white/black

Tuto helmu si můžete objednat hned na našem eshopu. Najdete ji také na prodejnách Bikers Crown. Cena 9.990,- Kč.


X.D1 VOYAGER - black/dark grey

Tuto helmu si můžete objednat hned na našem eshopu. Najdete ji také na prodejnách Bikers Crown. Cena 9.990,- Kč.

 


Kompletní nabídku helem NEXX si můžete prohlédnout na našem eshopu.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it