Nejlepší motocyklové helmy roku 2022

Motocyklové helmy patří bezesporu mezi nejdůležitější výbavu každého jezdce. Ve většině států jsou ze zákona povinné, což je jenom dobře. Ne všechny helmy jsou ale stejné, proto správný výběr velikosti, tvaru a nebo určení vhodné přilby dle typu motocyklu, na kterém budete jezdit, je velmi důležité. Jsme tu, abychom vám pomohli vybrat tu nejvhodnější helmu právě pro Vás! Naše doporučení jsou založena na osobních zkušenostech, bezpečnostních certifikacích, uživatelských recenzích i údajích o prodeji. 

Co byste tedy měli zvážit před nákupem motocyklové helmy?

  • Nejprve musíte určit, na jaký druh ježdění budete helmu používat. Tím zúžíte výběr o obrovské procento. Ne každá helma je vhodná pro každý druh jízdy. 
  • Za druhé, stanovte si rozpočet kolik chcete do helmy investovat. Kvalitní helmy se mohou pohybovat od 5 do více než 30.000 Kč. Stanovený budget na helmu vám rovněž pomůže zúžit výběr, přesto ale není pravidlem, že musíte nutně utratit spoustu peněz, abyste získali dobrou helmu.
  • Za třetí, přemýšlejte o klimatu, ve kterém budete jezdit. Pokud se chystáte v létě někam na jih k moři, kde jsou horka, budete chtít upřednostnit helmu s dobrou ventilací. Jestli se naopak chystáte do hor nebo jezdíte i v chladnějších či deštivějších měsících, měli byste přemýšlet o helmě s pinlockem, který zabraňuje zamlžení plexi atp. 
  • Za čtvrté, zvažte, jaký druh bezpečnostní certifikace chcete, aby vaše přilba nesla. Pro "pouliční" jezdce není tento bod až zas tak zásadní, ale jestli se chystáte na závodní okruh, budete téměř určitě potřebovat helmu s certifikaci Snell.
  • Nakonec se zamyslete nad tvarem a velikostí hlavy. Helmy nejsou univerzální a každému sedne jiná. Pro výběr správné velikosti použijte krejčovský metr a změřte obvod hlavy zhruba 1,5 cm nad obočím a kousek nad ušima. Podle tabulek velikostí zjistíte příslušnou velikost vhodné přilby pro vás. Před nákupem ale stejně doporučujeme každou helmu raději vyzkoušet.

Celkem se soutěžilo v 7 kategoriích
a zde jsou výsledky soutěže

 

Nejlepší integrální motocyklová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší integrální motocyklová helma 2022 se stala italská integrálka AGV K6. Když se řekne AGV, pravděpodobně si většina z nás nevybaví cenově dostupné helmy určené pro každodenní ježdění. To se ovšem netýká modelu K6! Jedná se celoobličejovou helmu se čtyřmi velikostmi skořepiny, z nichž většina má hmotnost pod 1300 gramů. Model K6 nabízí certifikaci ECE a součástí je Pinlock. Je také opravdu hezká a dostupná v mnoha barvách a grafických designech.

AGV K6 nabízí karbonovou skořepinu, 5 předních ventilací a 1 širokou zadní ventilaci pro efektivní výměnu teplého vzduchu. Aerodynamika je optimalizována pro všechny jezdecké pozicie, pětivrstvá EPS vložka, bezpečnostní systém uvolnění lícnic, 2Dry: okamžitá absorpce potu, Microsense: prémiový komfort pro kůži, objímající profil nákrčníku, příprava pro AGV ARK komunikační systém, 100% Max Vision Pinlock (120) je součástí helmy, patentovaný systém zámku plexi, 85° vertikální zorné pole, 190° horizontální zorné pole, optická třída 1, aj.

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší integrální motocyklová helma 2022
AGV K6

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší modulární motocyklová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší modulární motocyklová helma 2022 se stala japonská helma Shoei Neotec II, která je jediným zástupcem vyklápěcích přileb značky SHOEI. I proto byla na její vývoj soustředěna maximální pozornost, a to doslova na každý detail, aby vznikla nejpokročilejší vyklápěčka na trhu.

Model Shoei Neotec II je ještě pohodlnější, tišší, s prodlouženou sluneční clonou, s novým Pinlock vizorem nebo s možností integrace komunikátoru SENA SRL. Neotec II vám bude skvělým každodenním společníkem na dlouhé trasy i kratší přejezdy. Vnější materiál helmy je z AIM – organická vlákna a multi-kompozitní vlákna v několika vrstvách, skořepina absorbující nárazy s optimální tuhostí. EPS systém krycí vrstvy s 2 hustotami – Optimalizovaná ochrana EPS prvků s různou úrovní tlumení. Zapínání řemínkem a ozubenou ráčnou, 360°systém zamykání z nerezové oceli, dva zámky pro jízdu se zvednutou bradou přilby a dvojí homologace P/J.

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší modulární motocyklová helma 2022
SHOEI NEOTEC II

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší adventure motocyklová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší adventure motocyklová helma 2022 se stala portugalská helma NEXX X.WRL ATIKA (Wild Rally). Jedná se o extrémně pohodlnou a lehkou enduro / rally helmu, která poskytuje skvělou úroveň ochrany s vynikající ventilací. Velice dobře se hodí pro použití k off road jízdě pouze s brýlemi.

Nexx X.WRL Atika nabízí X-PRO karbonovou skořepinu, PC Lexan čiré plexi s přípravou na Pinlock a zámkem Super lock, integrovaný držák brýlí, nový štít + nový mechanismus uchycení plexi, panoramatický výhled, lícnice s emergency páskem V2, dvojitý D-kroužek s X-LOCK magnetickým zajištěním, odnímatelné podbradní pásky, lícnice s páskem k uchycení hadičky na pití, speciální tvar bradové části, který v případě nehody eliminuje zranění hrudníku, výstelka z měkké X.MART DRY látky, která absorbuje pot 2x rychleji než bavlna, 5 nasávacích ventilačních otvorů, 2 výfukovací otvory, homologace: ECE / 22-05, DOT FMVSS 218 a NBR-7471: 2001, aj.

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší adventure motocyklová helma 2022
NEXX X.WRL ATIKA

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší racingová motocyklová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší racingová motocyklová helma 2022 se stala moto helma AGV PISTA GP R. Jedná se o závodní přilbu, která byla vytvořená pro MotoGP™, a která je nyní dostupná všem jezdcům. Pista GP RR je přesnou replikou helmy AGV používané profesionálními jezdci v závodech mistrovství světa i WSBK™. Proto obdržela homologaci FIM, která potvrzuje nejvyšší možnou úroveň ochrany, a to i proti nebezpečné rotaci hlavy v případě pádu.

Závodní helma AGV PISTA GP RR je helmou, kterou využívají jezdci v MotoGP. Jedná se o 100% karbonovou skořepinu s nízkou hmotností (1350 g), integrovaným komfortním větracím systémem, zadním spoilerem pro lepší aerodynamiku, tear-off systémem a širokým zorným polem. Pokud hledáte to nejlepší na okruh, AGV PISTA GP R je ta pravá!

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší racingová motocyklová helma 2022
AGV PISTA GP RR ECE-DOT

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší motokrosová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší motokrosová helma 2022 se stala špičková skořepina Alpinestars SM-10 Supertech. Motokrosová přilba Alpinestars Supertech SM10 je výsledkem více než 5-ti letého vývoje, přípravy a testování produktu s cílem nabídnout co nejbezpečnější ochranu každému jezdci. Obsahuje velkké množství detailů, které napomáhají komfortu, perfektní ventilaci, optimální hmotnosti a samozřejmě bezpečnosti.

Materiál skořepiny Alpinestars Supertech SM10 je karbon, kevlar a sklolaminát. Obsahuje speciálně navržené odvětrávání, které zajišťuje výborné proudění vzduchu vnitřním prostorem helmy a výrazně tak zlepšuje komfort během jízdy i v extrémních podmínkách. Snížený profil přilby a měkčí lem v bočních partiích zvyšuje prevenci ochrany klíční kosti. Nabízí aerodynamicky optimalizovaný kšilt s patentovaným systémem rychlo odepnutí kšiltu v případě pádu. Helma přesahuje hodnoty požadované dle parametrů z testování standardy pro homologace ECE a DOT a splňuje hodnoty pro připravovaná pravidla pro závody spadající pod organizaci FIM.

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší motokrosová helma 2022
Alpinestars S-M10 Supertech

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší vintage motocyklová helma 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší vintage motocyklová helma 2022 se stala italská otevřená helma Caberg Freeride Rusty. Vintage motocykly jsou cool, stejně jako vintage vypadající moderní café racery jako Triumph Thruxton nebo Royal Enfield Continental GT. Tato helma nabízí vysoké bezpečnostní standardy díky použití zušlechtěných materiálů s klíčovými vlastnostmi a to vše v malé skořepině z karbonu, kevlaru a laminátu.

 

Caberg Freeride nabízí klasický vzhled, disponuje velmi lehkou váhou +- 800 gramů, sedí přesně na obličeji jezdce, vystýlka je plně vyjmutelná a omyvatelná, na zadní straně helmy je poutko na brýle, homologace ECE 22.05. 

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší vintage motocyklová helma 2022
Caberg Freeride Rusty

Koupit na eshopu

 

 

Nejlepší motocyklová helma v poměru kvalita/cena 2022

Vítězem v kategorii Nejlepší motocyklová helma v poměru kvalita/cena 2022 se stala skořepina od oblíbené české značky XRC, konkrétně model XRC Crusty. Pokud jde o bezpečnost na motocyklu, neměla by nikdy být výhradní záležitostí těch, kteří mají více peněz na pořízení nové helmy. Na trhu jsou cenově dostupné přilby, které nabízejí slušnou řadu požadovaných funkcí, požadovaný komfort a bezpečnost. Jednou z nejlepších je určitě integrálka XRC Crusty.

XRC Crusty nabízí skořepinu z polykarbonátu, dvě velikosti EPS vložky, plexi s přípravou pro Pinlock 30, které je součástí balení. Vnější čiré plexi Max Vision s úpravou proti poškrábání s UV filtrem, jemná odnímatelná a pratelná vnitřní vložka, odnímatelná regulace ventilace na bradě, ventilace na vrchní přední části helmy a vzadu pro optimální proudění vzduchu, zapínání na pásek s mikrometrickou přezkou, aerodynamický tvar skořepiny, hmotnost 1500+/- 50g, ECE homologace 22-05.

 

VÍTĚZ TESTU - Nejlepší nejlevnější motocyklová helma 2022
XRC Crusty

Koupit na eshopu

 

Při výběru helmy nikam nespěchejte. Pokud máte jakékoliv dotazy, poraďte se s naší zákaznickou podporou a ujistěte se, že vybraná bunda je pro vás ta pravá. Rádi vám s výběrem na vaši motorku poradíme. Neváhejte nám napsat, zavolat nebo za námi přijeďte na prodejny, kde se vás ujmou profesionální vyškolení zaměstnanci.  

Online zákaznickou podporu můžete kontaktovat každý všední den od 8.00 do 16.00 na telefonním čísle 800 313 333, online chatu na eshopu nebo pište kdykoliv na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it