Náš tip: Špunty do uší ALPINE (vítěz v testu Motorrad)

"Nehazardujte se svým sluchem a vyzkoušejte opravdu funkční ochranu sluchu v podobě špuntů do uší ALPINE MOTOSAFE" "Nehazardujte se svým sluchem a vyzkoušejte opravdu funkční ochranu sluchu v podobě špuntů do uší ALPINE MOTOSAFE"

Málokdo má reálnou představu, od jakých hodnot je hluk pro váš sluch vlastně nebezpečný, přitom ztráta nebo zhoršení sluchu je natolik závažná věc, která bývá částo podceňována. Mnozí z nás si neuvědomují, že zhoršení kvality sluchu je prakticky nenávratné a nevyléčitelné! Uvedeme pro představu hned pár čísel: například pouhých 15 minut strávených v rámusu o hladině 100 dB představuje pro sluch stejnou zátěž jako 8 hodin v prostředí o hladině hluku 85 dB, což je úroveň v dB, od které jsou zaměstnanci podle zákona POVINNI při práci používat ochranu sluchu, jako např. špunty do uší nebo sluchátka.

Argumenty typu: "nepotřebuji žádnou ochranu - jsem na hluk zvyklý", "špunty do uší jsou trapné a obtěžují mě", případně "jestli ohluchnu, začnu nosit sluchadla pro nedoslýchavé...", nemohou obstát! Hlukem vyvolané poškození sluchu se totiž vyvíjí postupně po delší dobu, i několik let. Proto si mnohdy člověk vůbec neuvědomí, že ztrácí sluch. A když si konečně všimnete, že se něco děje (hůře slyšíte, jste přecitlivělí na hluk, zvoní Vám v uších), je už příliš pozdě, protože hlukem způsobené poškození sluchu je nevratné. Sluchadla pro nedoslýchavé Vám sluch nevrátí, pouze Vám umožní využít jeho zbytky...

Alpine MotoSafe™ jsou "špunty do uší" vyvinuty speciálně pro motorkáře. Uslyšíte s nimi všechno, co potřebujete, ale zároveň si chráníte sluch. Při rychlostech nad 100 km v hodině je totiž jezdec na motorce vystaven hluku překračujícímu 90 dB, což představuje značné riziko poškození sluchu. Motorkářům ale nepoškozuje sluch jen zvuk stroje a okolí. S narůstající rychlostí jízdy se přidává ještě tzv. hluk větru (wind noise). Viz údaje ALPINE o síle hluku větru při různých rychlostech: 

Rychlost Hluk větru
100 km/h 94 dB
120 km/h 98 dB
140 km/h 102 dB
160 km/h 106 dB

 

Řešení nabízí špunty do uší na motorku Alpine MotoSafe™ od Alpine Hearing Protection.

Chrániče sluchu Alpine MotoSafe™ jsou vybaveny dvěma sadami výměnných "wind noise" filtrů se dvěma úrovněmi útlumu (standardní a vysokou). Tyto speciální protihlukové filtry zajišťují při jízdě na motorce optimální ochranu sluchu a zároveň umožňují slyšet okolní zvuky a komunikovat. Zelené filtry poskytují útlum vhodný pro většinu situací, žluté filtry poskytují ochranu sluchu při expozici extrémnímu hluku. To nabízí motorkářům volbu správného útlumu pro každou situaci.

Přednosti Alpine MotoSafe™:

 • optimální ochrana sluchu proti hluku větru
 • bezproblémová komunikace - slyšitelnost řeči, navaigace, zvuků motorky a dopravy
 • k dispozici verze Tour, Race a Pro pro využití pro každého jezdce
 • perfektní padnutí díky materiálu AlpineThermoShape™
 • jsou dodávané spolu s praktickým cestovním pouzdrem
 • bez silikonů
 • možnost opakovaného použití
 • zaručené pohodlí - chrániče sluchu Alpine v uších netlačí, a to díky speciálnímu materiálu, který vlivem tělesného tepla v uších rychle změkne a přizpůsobí se zvukovodu nebo může uživatel upravit lamely podle sebe
 • jsou nenápadné a nepřekáží v přilbě, protože krátká stopka Alpine MotoSafe™ netrčí z uší
 • otevřený systém, se kterým nebudete mít nepříjemný pocit izolace od okolí
 • dlouhá životnost

Koupit na eshopu

Jak MOTORRAD testovala špunty do uší

Vzorky chráničů byly zakoupeny v červnu 2015 ve specializovaných obchodech. Zkušební test za účelem zjištění pohodlí a absorpce hluku na silnici se konal v Německu na dálnici A81 na strojích Harley-Davidson Sportster XL 1200 a BMW R 1200 R a testovalo se v rychlosti 130-160 km/h. Jezdci měli na sobě helmy Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec. Při testech ve Stuttgartských laboratořích byl použit Audiometr na testování sluchu v rozsahu 125-8000Hz, který byl použit k vytvoření audiogramu pro každý testovaný produkt.

Výsledky testů potvrdily, že patentované chrániče sluchu Alpine MotoSafe od holandské firmy Alpine Hearing Protection právem patří vedoucí místo v průkopnických řešeních v oblasti ochrany sluchu.

Chraňte si svůj sluch a pořďte si opravdu funkční ochranu sluchu v podobě špuntů do uší ALPINE MOTOSAFE

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it