Aby motor běžel jako po másle!

Motorový olej je jedním životně důležitým prvkem pro motor, bez něj se neobejde jako lidské tělo bez krve, proto je zapotřebí se motorovému oleji řádně věnovat a dodržovat intervaly pro výměnu, které má každý výrobce motocyklů předepsaný. Bikers Crown je oficiálním prodejcem motorových olejů Motul, proto vám můžeme garantovat 100% kvalitu a originalitu všech výrobků Motul, které jsou do našich skladů dodávány prostřednictvím hlavního distributora do ČR. Podívejme se ale na problematiku olejů trochu podrobněji...

Dnešním trendem u nových motocyklů je používat syntetické oleje s delším intervalem výměny, který může být až 12 000 km. Při výměně oleje po takovémto intervalu olej získává černou barvu. Doporučený interval pro výměnu se uvádí 6 000 km (u čtyřdobých skútrů 1 000 - 4 000 km) a spolu s olejem by se měl zároveň vyměnit i olejový filtr, který zachytává veškeré nečistoty. Bez výměny olejového filtru bude nový olej velmi rychle ztrácet svoji kvalitu a životnost. Po ujetí 1 000 km bude olej znehodnocený stejně jako po 6 000 km.

Do motocyklů používáme výhradně oleje pro tento účel určené, protože většina motocyklů má stejnou olejovou náplň jak pro motor, převodovku, tak pro spojku a bez různých aditiv by mohlo dojít k prokluzování spojky nebo nedostatečnému mazání. Oleje nejenom že mažou motor, ale také ho chladí, konzervují a čistí. U starších motocyklů se používá minerální olej, ale od roku 1988, kdy se začali vyvíjet rychlejší závodní Superbiky, se stal polosyntetický a syntetický olej nezbytnou součástí.

Prvním důležitým faktorem při výběru oleje je jeho viskozita, kterou ovlivňují 3 veličiny:

a) Vliv teploty na výběr viskozity

Výběr vhodné viskozity oleje závisí na jeho provozní teplotě. Čím je provozní teplota vyšší, tím vyšší musí být viskozita použitého oleje (jinak by došlo k neúměrnému ztenčení mazacího filmu a zhoršení mazání).

b) Vliv zatížení na výběr viskozity

Vhodná viskozita oleje závistí na zatížení oleje. Čím je zatížení vyšší, tím je vyžadována vyšší viskozita oleje (vyšší viskózní třída ).

c) Vliv rychlosti na výběr viskozity

Se vzrůstající rychlostí vzájemného pohybu mazaných ploch se olej dostává obtížněji do mazacího prostoru a je z něj rychleji vytlačován. Čím je vzájemná rychlost pohybujících se ploch vyšší, tím musí být viskozita použitého oleje nižší. Proto například vysokootáčkové motory a převodovky vyžadují oleje s nižší viskozitou než nízko otáčkové.

 graf

Doporučené viskózní třídy SAE (Society of Automotive Engineers, USA) motorových olejů podle vnějších teplot (°C)

Dalším důležitým značením u motorových olejů je jejich výkonnostní třída dle evropské normy ACEA (Association des Constructeurs Européens d Automobiles). Například A1, B1. Pro zámořské API (American Petroleum Institut) jsou typické normy SM, SL, SJ.

Výrobci motocyklů požadují, aby olej použitý pro mazání motoru nebo převodů vyhovoval určité výkonnostní třídě definované v mezinárodních normě ACEA / API nebo výkonnostní třídě, kterou si výrobce sám definuje. U motocyklových olejů je důležitá norma JASO. Jedná se o japonskou normu, která stanoví, v jaké míře jsou v oleji přítomné přísady zlepšující tření - modifikátory tření. Ty zabraňují prokluzování spojky (nejpoužívanější MA-MA2, zřídka kdy MB). 

Vyberte si kvalitní motorové oleje Motul z nabídky Bikers Crown. Pokud potřebujete poradit s výběrem, neváhejte nás kontaktovat na zákaznické online podpoře nebo za námi přijeďte přímo na prodejny.

Motul 5000 10W40 4 l
Olej pro čtyřtaktní motory

Cena: 890,- Kč
Do eshopu

Motul 5100 4T 15W50 4 l
Olej pro čtyřtaktní motory

Cena: 990,- Kč
Do eshopu

Motul 5100 4T 10W50 4 l
Olej pro čtyřtaktní motory

Cena: 1.250,- Kč
Do eshopu

Motul 300V Factory Line Road Racing 15W50 4 l
Plně syntetický olej pro čtyřtaktní motocykly

Cena: 1.990,- Kč
Do eshopu

Motul 3000 20W50 4 l
Minerální motorový olej pro čtyřtaktní motocykly

Cena: 890,- Kč
Do eshopu

Motul Scooter Expert 4T 10W40 1 l
Syntetický olej do motorů čtyřtaktních skútrů

Cena: 290,- Kč
Do eshopu

Motul 5100 10W40 Ester 4T 1 l
Syntetický olej pro čtyřtaktní motocykly

Cena: 290,- Kč
Do eshopu

Motul 300V2 FL.10W50 4 l
Speciální olej vyvinutý pro V-Twin motory

Cena: 2.290,- Kč

Do eshopu

Motul 5100 4T 10W30 1 l
Syntetický olej pro čtyřtaktní motocykly

Cena: 290,- Kč
Do eshopu

Motul 300V2 FL.10W50 1 l
100% syntetický olej pro závodní čtyřtaktní motory

Cena: 590,- Kč
Do eshopu

Motul Scooter expert 2T 1 l
Olej pro dvoutaktní skútry

Cena: 240,- Kč
Do eshopu

Motul 510 2T 1L
Olej pro dvoutaktní motory

Cena: 260,- Kč
Do eshopu

Před návštěvou našich prodejen si zjistěte skladovou dostupnost na eshopu nebo na online zákaznické podpoře, kterou můžete kontaktovat každý všední den od 8.00 do 16.00 na telefonním čísle +420 800 313 333, online chatu na eshopu nebo pište kdykoliv na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it