Jak vybrat správnou velikost motocyklových jeans

Pokud jste si oblíbili nákupy na internetu a přeplněné obchody nejsou nic pro vás, poradíme vám, jak si pohodlně koupíte kalhoty i online. Mnoho lidí nesnáší zkoušení v kabince, na nákupy nemá v týdnu čas a víkendy nechce trávit v nákupních centrech. Máme pro vás návod, jak na to. 

01ZNÁM SVOJI VELIKOST, JEDNODUŠE A RYCHLE OBJEDNÁM

Na jeansech se nejčastěji setkáváme s uvedením dvou lomítkem rozdělených cifer. Například 36/32. Ta první cifra ( např. 36 ) značí u většiny výrobců obvod pase v inch., značeno US. Druhá číselná cifra značí délku nohavice, která se opět u většiny výrobců dělí na standardní (32), prodlouženou (34) a zkrácenou (30). Jestli toto označení znáte u svých oblíbených jeans, máte vyhráno, podle nich si koupíte u nás i ty motocyklové. Jednoduše si totiž vyberte motocyklové kalhoty ve stejné velikosti vašich běžných jeansů. Máte-li tedy u běžných volnočasových jeansů velikost např. 34, vybírejte motocyklové kalhoty se stejným obvodem pasu 34 ve standardní, prodloužené nebo zkrácené velikosti, dle výšky vaší postavy. Pokud neznáte svoji velikost, pokračujte ve čtení tohoto článku...

02NEZNÁM SVOJI VELIKOST, MUSÍM NĚCO MĚŘIT! KALHOTY NEBO SEBE?

Prakticky existují dva způsoby, jak zjistit správnou velikost kalhot přímo pro Vás. 

a) Přeměřením velikosti pasu kalhot (klidně i vašich běžných konfekčních jeans jako např. Levis, Mustang, Diesel, atp.)

Rozměry uvedené ve velikostních tabulkách Trilobite odpovídají skutečným rozměrům výrobku v „klidovém“ stavu, tedy ne na osobě. Pro představu to vypadá tak, že nějaké svoje kalhoty položíte na stůl a v daných místech výrobek změříte ideálně pomocí krejčovského metru. Výsledný naměřený rozměr potom s max 5% odchylkou odpovídá rozměru uvedeném ve velikostní tabulce pro konkrétní místo/zónu na výrobku jako je třeba pas či boky. Pokud rozměry uvedené ve velikostní tabulce porovnáte s rozměry, které naměříte na svých běžných kalhotách, které vám padnou, získáte tak velikost, která vám s největší pravděpodobností bude sedět.

Velikostní tabulky dle rozměrů oblečení produktu najdete KE STAŽENÍ ZDE.

 

b) Přeměřením velikosti pasu osoby, nikoliv kalhot

Správnou velikost kalhot můžete určit i pomocí skutečných rozměrů vaší postavy. Stačí, abyste se pomocí krejčovského metru správně změřili v konkrétních místech. V reálu to vypadá tak, že pro výběr správné velikosti kalhot se nejprve změříte v pase (cca 8 cm pod pupíkem). Naměřený rozměr poté porovnáte s tabulkou uvedenou níže pod odkazem, nikoli s velikostní tabulkou výrobku z bodu 1) !!! 

Např. obvod vašeho pasu je 100 cm. Kdybyste podle těchto rozměrů určovali velikost z velikostních tabulek produktů (viz. bod 1), získali byste velikost cca 3x větší než skutečně potřebujete!!! 

Pokud chcete při výběru správné velikosti postupovat způsobem, kdy změříte rozměry svojí postavy, vycházejte z hodnot této tabulky:

 

Příklady :

MARCEL, 40 let, 172 cm, 100 kg

Nadváha a pivní břicho. Má v pase 106 cm ( 53 cm = 42 inch ), obléká kalhoty všech značek včetně Trilobite vel. 36. I přes to, že dané kalhoty při neoblečeném měření mají pouhých 92 cm (46 cm = 36 inch). Marcel nosí rád kalhoty v pase na těsno.

HYNEK, 35 let, 175 cm, 95 kg

Postava spokojeného managera s pozůstatky pivního bříška. Má v pase 100 cm ( 50 cm = 39 inch ), obléká kalhoty všech značek včetně Trilobite vel. 34. I přes to, že dané kalhoty při neoblečeném měření mají pouhých 88 cm (44 cm = 34,5 inch). Hynek nosí rád kalhoty v pase trochu volnější.

TOMÁŠ, 30 let, 181 cm, 72 kg

Atletická, velmi hubená postava s podváhou cca 10 kg. Má obvod v pase 82 cm ( pas 41 cm = 32 inch ), obléká kalhoty všech značek včetně Trilobite vel. 30 nebo 31. I přes to, že dané kalhoty při neoblečeném měření mají obvod v pase pouhých 77 cm (38,5 cm = 30 inc). Tomáš nosí rád kalhoty mírně plnější v pase na těsno.

 

Tip pro zvýšení bezpečnosti a komfortu při jízdě

Svoji bezpečnost při jízdě na motocyklu můžete zvýšit i tím, že si pořídíte přilehávé jeansy. Jednoduše proto, že tím při případném pádu minimalizujete možnost posunutí chráničů z pozic, pro které jsou určeny. Předejdete tím také případnému spálení pokožky vlivem tření volných kalhot o asfalt a v neposlední řadě se zbavíte nepříjemného "poklepávání a plácání" volných nohavic v průběhu jízdy ve vyších rychlostech.

U značky Trilobite® Premium Motorcycle Jeans® najdete mnoho výrobků, které obsahují vedle vláken zvyšující oděruvzdornost (jako Kevlar® nebo Dyneema®) také složky pružných materiálů, přímo v úpletu ( nejčastěji je to Lycra® nebo Spandex® ). Nebo přímé víceúčelové pružné strechové díly. Takové nápady a inovace má značka Trilobite® u svých jeans chráněné průmyslovým vlastnictvím, jelikož byli první výrobce motocyklových jeans s takovouto charakteristikou výrobku.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it