csende

Nitro

I přesto, že anglická značka NITRO je zařazena v našem sortimentu do oddělení levnějších helem určených převážně pro začínající motorkáře, dokáže překvapit plně karbonovým modelem s nejlepší cenou na našem trhu. Úspěchy slaví značka Nitro také díky helmám se systémem PSI – vzduchem se dofukující lícnice vnitřní vystýlky helem.  Modely Nitro obdržely často plný počet bodů v anglickém systému kontroly kvality a bezpečnosti SHARP. Nitro se vyrábí v Číně u renomovaných výrobců, kteří produkují i jiné evropské značky helem. Pokud vyberete značku Nitro, koupíte za málo peněz kvalitní helmu, kterou doporučujeme pro začátečníky nebo pro občasné spolujezdce. 

 

Všechny přilby NITRO splňují směrnice (homologaci) ECE 22.05 evropských komisí pro motocyklové ochranné přilby. Rozdíl ceny je v detailech - materiál, výbava, vlastnosti a výrobní náklady, to vše se odráží na konečné sumě.

Jedním ze základních rozdílů je materiál, z které je přilba vyrobena. Přilby NITRO se vyrábějí ze tří různých materiálů: polykarbonát, fiberglass a fiberglass-carbon–kevlar.

Přilba z polykarbonátu se vyrábí tak, že umělá hmota-granulát je ohřívaná a vysokým tlakem stříkaná do formy, po ochlazení je výrobek pevný a hladký. Výřez-hledí a různé otvory a větrání již existují odlitím. Jediná stopa lití vstřikem je podélný "stupeň" v místě, kde se obě poloviny licí formy setkají. Tento stupeň se jednoduše hladce vyleští. Závěrečné lakování chrání vnější skořepinu před ultrafialovým zářením.

Přilba z materiálu fiberglass se vyrábí z různých materiálů se specifickými vlastnostmi. Různé vlastnosti materiálů jsou tak vyvážené, tzn. že pozitivní vlastnosti se umocňují a negativní vlastnosti jinými materiály vyvažují. V tomto případě uhlíkové vlákno (carbon) je např. extrémně lehké a vysoce odolné proti úderu, ale velmi křehké. Sklolaminát fiberglass má nepatrně vyšší hmotnost, ale nabídne daleko větší pružnost než uhlíkové vlákno. Tyto skořepiny se také dotvářejí z velké části ruční prací. Sklolaminát fiberglass potřebuje přibližně 12 pracovních postupů, z toho je zřetelné, že vstřikovaná polykarbonátová přilba je zhruba o polovinu levnější. Suroviny, které se používají u sklolaminátové přilby fiberglass, jsou dražší než u polykarbonátu.

Další a nejvyšší stupeň skořepiny je kombinace uhlíkových vláken se sklolaminátem, který u carbonu odstraní jeho křehkost a carbon fiberglassu dodá pevnost a podstatně sníží hmotnost celé skořepiny. Je to to nejlepší, co v oblasti helem můžete mít.

Kompletní nabídku helem NITRO najdete na našem eshopu ZDE

Navštivte oficiální webové stránky výrobce helem Nitro na adrese: www.nitrorider.com

Více z této kategorie: « Nexx Spyke »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 19 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Premier
Shoei
Simpson
XRC
Nexx
Nitro
Spyke
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Remus
Hyperpro
Bike-Lift
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
Answer
EVS
Protaper
Polisport
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Ögon
Louis
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Zeibe moto
Easybat
Ison
Alpine
Hot Topic
Thor
NGK
Champion
Nitro
Yuasa
Goldfren
Venhill
Xena
Moira
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Slime
Hiflo Filtro
Bike it
Lamax