Recenze helmy Nexx XR1R

Britské motocyklové noviny MCN testovaly helmu NEXX XRR a ohodnotily ji maximálním počtem bodů. Přečtěte si, jak test probíhal, a co autor recenze považuje za hlavní klady a zápory této helmy.

 

Nexx XR1.R Karbonová helma


Tester: Dan Aspel 
Celkem najeto: 1000 mil / 2 měsíce

Pozitiva: Toto je nejlepší helma, co jsem kdy na sobě měl. Plexi je velmi vysoké a umožňuje fantastický výhled a přehled. Na rozdíl od mnoha jiných helem větrání v helmě opravdu funguje a dodává dovnitř dostatek čerstvého vzduchu. Je extrémně lehká (1300 g) což je velmi příjemné při dlouhých cestách. Díky nastavitelné a odnímatelné vnitřní vložce helma velmi dobře sedí. Úroveň hluku v helmě je velmi nízká i při vyšších rychlostech na dálnici. A ke všemu je to jedna z nejlépe vypadajících helem na trhu – Nexx si za to zaslouží ocenění.

Negativa: Plexi nemá rychloupínací systém, místo něj jsou použity malé šroubky. Nexx přikládá proti-mlžící fólii Pinlock, jejíž přidělání trvá cca 60 sekund. Obyčejná verze (ne-karbonová) stojí výrazně méně. To stojí za úvahu pro ty, kteří chtějí ušetřit.

Kontakt: www.nexx-helmets.com

Hodnocení: *****

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 19 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Premier
Bell
Simpson
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Ögon
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Moira
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it