Zlevnili jsme Lithium-iontové baterie SHIDO

Právě byly zlevněny japonské motocyklové baterie Shido nové generace, založené na lithium-iontové technologii. Lithium-iontové baterie uskladní třikrát více energie než olověné akumulátory. Proto mají lithium-iontové baterie při stejné kapacitě v průměru třikrát, podle typu ale i šestkrát, menší hmotnost oproti olověným, což je skvělá zpráva pro všechny závodníky, piloty supersportů, enduristy a motokrosaře s elektrickým startováním. Převedeno do čísel to znamená, že baterie, která v olověné verzi váží skoro 4 kila, váží jako Li-Ionová jen lehce přes kilo nebo i míň. Navíc olověné akumulátory z principu využívají pouze 30% své nominální kapacity, zatímco lithium-iontové baterie využívají téměř 100%. Proto je u lithiových baterií pro startování stejného motoru zapotřebí jen 1/3 kapacity baterie olověné.

Další velkou předností nové technologie je také to, že lithium – iontové baterie nemají sklon k samovybíjení. To znamená, že zůstávají nabité po mnohem delší dobu než olověné akumulátory. Je tedy téměř lhostejné, jak dlouho jste na motorce nejeli. Pokud vás zajímají čísla, tak rychlost samovybíjení je u olověných baterií zhruba 10% za měsíc, zatímco u Li-Ionových je to méně než 1%. Neboli 10x pomaleji se samovybíjejí. Co vám v olovu ubyde za měsíc, to vydrží u Li-Ionu skoro celý rok. Lithium-iontové baterie také neznají paměťový efekt. Proto je možné je dobíjet v jakémkoliv stavu nabití. Nabíjení je neuvěřitelně rychlé: na 90% své kapacity je Li-Ionová baterie nabitá za 6 minut. Ano, čtete správně. Za 6 minut. A od věci není ani to, že Li-Ionové baterie vydrží 2000 nabíjecích cyklů. Jezdit každý druhý den zima – léto, tak to máte na 10 let.

Výhody Li-Ion baterií

- velmi nízká hmotnost - zhruba třetinová oproti olověným akumulátorům
- až 4x vyšší startovací proud ve srovnání s olověnými bateriemi
- neuvěřitelně rychlé nabíjení – nabití na 90% během pouhých 6 minut
- mimořádně dlouhá životnost - více než 2000 nabíjecích cyklů (olověný akumulátor cca 300 cyklů)
- extrémně nízké samovybíjení
- nevadí jí krátké jízdy ani enduro výlety s mnohonásobným startováním
- vysoká konstrukční odolnost proti vibracím
- možnost zamontování v libovolné poloze (uvítají hlavně stavitelé a úpravci motorek)
- nevyžadují prakticky žádnou údržbu
- stejné nebo menší rozměry než dosavadní motocyklové baterie
- lze dobíjet jakoukoliv moderní nabíječkou
- vysoká bezpečnost – baterie jsou nevýbušné a nehořlavé
- a pokud je to váš šálek čaje, tak Li-Ionové baterie jsou mimořádně šetrné k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné těžké kovy ani žádnou kyselinu.

Tyto skvělé baterie nyní můžete koupit za zlevněné ceny na eshopu Bikers Crown. Neváhejte a využijte této jedinečné cenové nabídky, která se nebude opakovat.

Kompletní nabídku baterií SHIDO najdete na našem eshopu ZDE

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 21 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Premier
Bell
Simpson
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it