Nové helmy AGV skladem!

Právě byly naskladněny nové modely helem od oblíbené italské značky AGV. Tento výrobce helem vznikl již po 2. světové válce, kdy se její zakladatel Gino Amisano v roce 1947 rozhodl k jejímu založení. Značka AGV vychází z prvních písmen jména zakladatele a je k němu přidán název města, ve kterém vznikla – Valenza. Zkráceně tedy AGV (Amisano Gino Valenza). S helmami AGV jezdí již řadu let špička MotoGP, WSBK a většina pilotů všemožných motocyklových soutěží. A důvod? Není to jen díky vydatnému sponzoringu a reklamě, ale především proto, že motocyklové helmy AGV patří opravdu mezi ty nejlepší na světě. 

Máte možnost přesvědčit se sami o vyjímečnosti těchto unikátních italských helem. Dokonale padnoucí skořepiny s nízkou hmotností, vysokou bezpečností a originálním designem, které nezapřou punc kvality!

V nabídce 35 nových modelů!

NOVINKA 2022
AGV K1 MULTI BANG MATT ITALY/BLUE

Cena: 5.950,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K5 MULTI MPLK TORNADO MATT BLACK/SILVER

Původní cena: 10.990,- Kč
Nová cena: 9.672,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K3 SV SOLID MPLK Black Matt

Původní cena: 6.290,- Kč
Nová cena: 5.536,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K1 TOP ROSSI MUGELLO 2016

Cena: 6.990,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K1 TOP SOLELUNA 2017

Cena: 6.990,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K1 REPLIKA SALOM

Cena: 6.990,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K3 SV MULTI MPLK BUBBLE BLUE/WH/YELLOW FLUO

Původní cena: 7.390,- Kč
Nová cena: 6.651,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K5 S MULTI MPLK TEMPEST BLACK/SILVER

Cena: 10.690,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K-5 JET SOLID -PEARL WHITE

Cena: 7.990,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV SPORTMODULAR MULTI MPLK COVER MATT GUNMETAL/WHITE

Cena: 21.690,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K6 ECE SOLID MPLK PETROLIO MATT

Cena: 12.690,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV AX9 E2205 SOLID MPLK GLOSSY CARBON

Cena: 16.390,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV ORBYT E2205 SOLID MATT BLACK

Cena: 3.380,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV COMPACT ST MULTI PLK DETROIT YELLOW FLUO/BLACK

Cena: 7.260,- Kč

Do eshopu

NOVINKA 2022
AGV K6 ECE MULTI MPLK FLASH GREY/BLACK/LIME

Cena: 12.740,- Kč

Do eshopu

 

Již od počátku byla značka AGV spjata se jmény jezdců, kteří utvářeli dějiny motocyklového sportu: Giacomo Agostini, Barry Sheene, Kenny Roberts, Johnny Cecotto, Angel Nieto, Marco Lucchinelli, Franco Uncini, Fausto Gresini, Niki Lauda, Emerson Fittipaldi, Randy Mamola, Luca Cadalora a v neposlední řadě fenomén MotoGP Valentino Rossi. Tato spolupráce přinesla AGV mnoho vítězství a více než 130 titulů světového šampióna... 

V roce 2007 došlo ke sloučení dvou největších legend v oblasti motocyklového příslušenství - značku AGV kupuje firma Dainese

„Když ke mně na jaře roku 2007 přišel Franco Scanagatta s tím, že by bylo možné koupit AGV, tak jsem oněměl úžasem. Gina Amisana (1920 - 2009), zakladatele AGV, jsem znal již od sedmdesátých let. Gino vytvořil značku a logo AGV z počátečních písmen svého jména a místa svého narození (Amisano Gino – Valenza). Nejlepší jezdci na světě nosili jeho helmy. Motocykloví závodníci jako Giacomo Agostini, Barry Sheene, Kenny Roberts a závodníci F1 jako Nicky Lauda, Nelson Piquet a Emerson Fittipaldi udělali z AGV symbol skvělého designu a velkých úspěchů. Od roku 2007 – poté, co AGV vlastnila belgická investiční skupina  – je značka AGV zpět v italských rukách. Tato výzva s sebou nese velkou zodpovědnost, ale vytváří také nekonečně mnoho příležitostí pro spolupráci mezi AGV a Dainese", říká Lino Dainese. 

Historie AGV

První motocyklová prilba AGV byla vyrobena roku 1947 z kůže. Nejprve byla zformována na dřevěné formě a potom se hodinu vysoušela v peci o teplotě 50°C. Po zatvrdnutí se nanášela barva. Přilba byla kompletně vyráběna ručně v počtu pěti kusů za týden. V padesátých letech se začaly vyrábět přilby z vulkanizovaného vlákna. Skořepina se vyráběla ze speciální, pryskyricí napuštěné tkaniny, která se po vyseknutí tvarovala pomocí hliníkové formy.


Gino Amisano se původně živil jako účetní. Po ukončení druhé světové války se rozhodl, že se stane obchodníkem. V oblasti Alessandria, kde se nachází jeho rodné město Valenza, v té době bylo hodně továren na boty a zpracování kůže. Prakticky každý, kdo tam žil, jezdil na kole. Gino se svými partnery vytvořil první dva produkty. Byl to potah na sedlo a lehká přilba určená pro jízdu na kole. Již roku 1946 se firma přeorientovala z jízdních kol na skútry a začala vyrábět sedla a opěrky pro Vespy a Lambretty. Gino se brzy s partnery rozešel a začal dělat práci za tři. Brzy se mu podařilo zvýšit prodeje z dvaceti potahů sedel týdně (jen s jedním zaměstnancem) na sedm set. Ještě před uvedením prvních integrálních helem tu byly mnoha jezdci oblíbené jet přilby, které firma AGV začala vyrábět roku 1956. Helmy byly inspirovány přilbami pilotů stíhacích letounů. Po zahájení prodeje vzbudily veliký zájem pro jejich bezpečnost a na tehdejší dobu neobvyklý tvar. Legendární Renzo Pasolini je používal až do začátku sedmdesátých let. Prvním profesionálním jezdcem, se kterým AGV uzavřela placenou smlouvu, byl Agostini, který si tak roku 1967 přišel na tři miliony lir.

Když Gino Amisano viděl první integrální přilbu dovezenou z Ameriky, tak se je okamžitě rozhodl uvést do Itálie. Neočekával ale nedůvěru, s jakou se integrální přilby u jezdců setkaly. Zejména zkušenější jezdci tvrdili, že integrální přilby rozhodně nejsou bezpečné, protože omezují výhled a závodník v nich také špatně slyší. Navíc byli toho názoru, že pořádný motorkář má mít na tváři jizvy po svých nehodách. Prvním jezdcem, který měl integrální přilbu (AGV) při závodě v Itálii, byl Alberto Pagani. Po prvotních rozpacích začal integrální přilbu roku 1970 používat Agostini a kolem roku 1971 nastal jejich veliký boom a masová produkce. První modely přileb AGV byly X-80 a X-3000. U modelu X-3000 byla na Agostiniho radu upravena bradová část tak, aby jezdec mohl plně zalehnout na nádrž. Rovněž byl ubrán materiál na zadní části přilby v oblasti krku, aby se docílilo větší svobody pohybu. Od té doby používali přilby AGV motocykloví jezdci jako byl například Kenny Roberts, Angel Nieto, Barry Sheene, Marco Lucchinelli.


Mezi závodníky F1 lze jmenovat legendy jako Nicky Lauda, Emerson Fittipaldi a Nelson Piquet. Největší současnou hvězdou motocyklového sportu jezdící v přilbě AGV je samozřejmě Valentino Rossi, který AGV používá od roku 1996, kdy také poprvé (bylo to v Brně) vyhrál závod Moto GP v kategorii 125cc na motocyklu Aprilia.... Více informací o helmách a značce AGV se můžete dočíst na oficiálních stránkách výrobce www.agv.com

Kompletní nabídku helem AGV najdete na našem eshopu ZDE

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 22 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it